Litecoin

Litecoin LTC

Litecoin (LTC) Nedir ve Nasıl Alınır? LTC coin nedir? LTC Coin kimin? gibi Litecoin hakkında bilmek isteyeceğiniz tüm soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

Öncelikler anlık ve canlı LTC fiyatları ile başlayalım.

Canlı Litecoin (LTC) Fiyatları

Not: Yukarıda bu zaman kadar olan Litecoin LTC Dolar grafiğini bulabilirsiniz. Litecoin kaç tl diye soruyorsanız günlük zaman dilimin yanı sıra aylık, yıllık ve tüm zamanları seçip istediğiniz dönemdeki fiyatına ulaşabilirsiniz.

Litecoin (LTC) Nedir? LTC Coin kimin?

İsterseniz şimdi biraz Litecoin – Ltc nedir, özellikleri nelerdir gibi soruları cevaplayalım.

Bitcoin ile aynı çalışma prensibinde olan Litecoin, blockchain’ den işlem yapılan kripto para (sanal para) çeşitlerinden biridir. Peki Litecoin kime aittir, Litecoin (LTC) kripto para birimi 2011 yılında Charlie Lee tarafından geliştirilip piyasaya sürülmüştür.

Litecoin (LTC) / DOLAR Teknik Analiz Grafiği


Not: Yukarıdaki grafikte istediğiniz zaman diliminde Litecoin yorumlarını bulabilirsiniz. Litecoin/Dolar analizi ile Litecoin alım, satım hakkında grafik belirlenen zaman dilimine göre yorum yapmaktadır. Alım ve ya satım dışında nötr olarakta fikir verebilmektedir.

Litecoin İşlem Hacmi Nedir?

Not: Yukarıdaki grafiktan Litecoin’in günlük açılış fiyatı , gün içerisinde hangi fiyatlar arasında gittiği ve ayrıca Litecoin’in işlem hacmini bulabilirsiniz.

Litecoin’in (LTC) Avantajları Nelerdir?

Altyapısı diğer kripto paralar gibi aynı sistemde olsa da Litecoin diğer sanal birimlerine göre algoritma farklılığı bulunmaktadır. Algoritması sayesinde madencilik işlemleri için gerekli olan sistemler minimumdadır. Bu sayede onay süreleri çok ciddi şekilde düşmektedir. Bu da madencilik sürecini çok hızlandırmaktadır.

Temel prensip olarak Bitcoin’e çok benzeyen Litecoin ile arasındaki fark şu şekildedir.

Bitcoin’de her bloğun oluşma süresi 10 dakikayken bu süre Litecoin’de dörtte bir oranına inmektedir. Litecoin süre 2,5 dakikadır.

Kripto para birimleri hakkında bilmek istediğiniz herşey

Tüm sanal para birimleri grafiği ve de ayrıca canlı sanal para birimleri fiyatlarını Kripto Para Piyasası grafiğimizden bulabilirsiniz.

BİTCOİN (BTC)  – RİPPLE (XRP)ETHEREUM (ETH)TETHER (USDT)CHAİNLİNK (LİNK)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir