İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç Kredisi Nasıl Hesaplanır

Öncelikle şunu belirtmek gerekirse bireysel ihtiyaç kredilerinde vade süreleri yasalar ile 48 ay vadeyle sınırlandırılmıştır. Yani isteseniz dahi 4 yıldan daha uzun vadeli bir borçlanmaya giremezsiniz. Yani ihtiyaç kredisi özelinde bakarsak en fazla kredilendirme tutarı 50.000 TL ile sınırlıdır.

Faiz oranlarının da Merkez Bankası tarafından belirlendiği gözönünde bulundurulacak olursa bu oranların alt ve üst sınırları bellidir. Bütün bu kriterlerden dolayı, bankaların ihtiyaç kredilerinde toplam geri ödeme miktarı, konut kredilerinde olduğu gibi önemli farklıklar oluşturmaz.

İhtiyaç Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Şartlar

 

İhtiyaç Kredisi Başvurusu Şartları Nelerdir?
Siz de ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak istiyorsunuz. Peki başvurunuz için bazı şartları karşılamanız gerekiyor. Peki bu şartlar nelerdir.
İhtiyaç Kredisi Başvurusu için öncelikle kanunen reşit olmak yani 18 yaşını doldurmuş olmak gerekir. Akabinde gelir belgesi ibraz edebiliyor olmanız gerekmektedir. Maaş bordrosu (çalışanlar için aynı iş kolunda son 3 ay a ait SGK dan alınma çalışma belgesi v.b. gibi.. ) , Vergi Levhası.

Burada unutulmaması gereken nokta talep edilen ihtiyaç kredisine ait geri ödeme taksitlerinin , başvuru sahibinin aylık gelirinin %50 sinden fazla olamayacağı. Bununla birlikte bir diğer hususta eğer kullanmak istediğiniz ihtiyaç kredisi türü bir ipotekli ihtiyaç kredisi ise, yeni kanunlar ile birlikte (evli olmamanız durumunda) eşinizin yazılı onayı da talep edilecektir.

Bu şartlar göz önünde bulundurularak en uygun kredi için sitemizden online kredi başvurusu ve karşılaştırmalarını yapabilirsiniz.

 

İhtiyaç Kredisi Başvurusu İçin İstenen Belgeler

 

  • Kimlik Belgesi
  • İkamet Adresini Gösterir Belge (ikametgah ve ya başvuru sahibine ait fatura)
  • Gelir Belgesi

 

Konut Kredisi Hakkında Herşey

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir