Altın Fiyatları

Canlı Altın Fiyatları

Anlık Altın Fiyatları ve Güncel Altın Piyasası

Anlık Altın Fiyatları ve Canlı Altın Piyasası‘nı izlemek, güncel altın kurunu takip etmek istiyorsanız doğru adrestesiniz. Piyasadunyasi olarak altın piyasasını en yakından takip ederek sizlerla en güncel ve canlı rakamları buluşturuyoruz.

Altın Çeşitleri Nelerdir?

Piyasamızda bulunan ve alım satımda kullanılan Altın Çeşitleri Nelerdir? Ayrıca bu altınların özellikleri nelerdir? Hepsini yazımızda bulabilirsiniz.

Ülkemizde yatırım amacıyla kullanılan birçok farklı Altın çeşidi mevcuttur.

Altın piyasasında; Cumhuriyet Altını (Ata Altın) – Çeyrek AltınYarım AltınTam AltınGram Altın14 ayar Altın18 Ayar AltınReşat Altını – Hamit Altını – 22 Ayar Bilezik  şeklinde farklı altın çeşitleri bulunmaktadır.

Altın çeşitleri hakkında detaylı bilgilere alttaki tablodan ulaşabilirsiniz. Güncel Altın kurları ve Anlık Altın Fiyatlarını canlı takip edip, istediğiniz altın çeşidine ait analiz ve bilgileri kategorilerde bulabilirsiniz.

Güncel Altın Fiyatları

 

Altın Çeşitlerinin Özellikleri ve Canlı Altın Kurları

Her zaman yatırımcılar için doğru yatırım olmuş Altın, son günlerde daha da popülaritesini arttırdı. Altına yatırım yapanlar için anlık altın fiyatları takip etmek çok önemli. Günlük bazda canlı altın piyasası grafiği sizlere önemli analizler verecektir. Piyasadunyasi olarak sizlere tüm altın çeşitlerinde anlık ve canlı altın fiyatlarını ulaştırmaktayız.

5 yıllık Altın Ons Grafik ile geçmiş periyotlarda altın / ons’un neler yaptığını, ne zaman çıktığı ne zaman düştüğünü ve ya yıllık, aylık ve günlük bazda nasıl hareketler yaptığını inceleyip analiz edebilirsiniz.

Canlı Altın Ons Grafiği

 

Not: Tarih aralığını ayarlamanız için tek yapmanız mouse’nuzla grafiği yakınlaştırıp uzaklaştırmak. Bu şekilde istediğiniz zaman aralığındaki Altın Ons FiyatıAltın kuru ve Ons Kuru grafiğini görebilirsiniz.

 

Ons Nedir? 1 Ons Altın Ne Kadar Gram Eder?

canlı ons altın kuru - ons fiyatları

Altın piyasası haberlerinde sıklıkla kullanılan bir terim vardır, ons. Peki Ons nedir, nasıl hesaplanır? 1 ONS Altın Kaç Gram Eder? Tüm bunları sizler için cevapladık.

Ons aslında altın piyasasında bir hesaplama aracıdır. Altın, gümüş, yakut, elmas gibi tüm değerli madenlerin hesaplanmasında Ons değerinden yardım alınır.

Ons, aslında  bir kütle birimidir. Bu birim sayesinden değerli madenler ölçülmesinden birim fiyatı olarak alınır.

Peki 1 ons altın kaç gram eder. Altın piyasasında 1 ons – 31,10 gram saf altına eşittir.

Zaman dilimlerine göre Anlık Altın Analizleri için teknik analizler sayfamızı takip edebilirsiniz. Teknik analizlerde belirleyeceğiniz zamanlara göre Al ve ya Sat tahminlerinin olduğu grafikler bulunmaktadır.

–> Altın Yatırımı Teknik Analiz Grafiği <–

Altın’da Ayar Ne Demektir?

Altının içindeki saf altın miktarı ayarın oranını belirler. Altın’da ayar ne kadar yüksekse Altının içindeki saf altın yüzdesi de o oranda artar. Geri kalan yüzde diğer başka metallerin oranıdır.

14 Ayar Altın – % 58,5 oranında saf altın içerir.     –> Güncel 14 Ayar Altın Kuru

18 Ayar Altın – % 75 oranında saf altın içerir.         –> Güncel 18 Ayar Altın Kuru

22 Ayar Altın – % 91,6 oranında saf altın içerir.     –> Güncel 22 Ayar Altın Kuru

24 Ayar Altın – % 100 oranında saf altın içerir.      –> Güncel 24 Ayar Altın Kuru

Altın Yatırımı Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli? Altın Hesaplama

Altın yatırımı yaparken güncel koşullara dikkat etmeniz gerekir. Altın piyasası dünyadaki tüm gelişmelere göre farklılıklar göstermektedir. Bu anlamda anlık altın kurlarını takip etmeniz ve yatırımınızı buna göre yapmanız gerekiyor. Altın hesaplama yapmak için öncelikle Altın grafiklerimize göre fikir yürütüp alım satım yapabilirsiniz.

Canlı Altın Analizi grafiğimize göre Altın alım satım fikir yürütebilirsiniz.

–> Canlı Altın Analizi Grafik <–